czwartek, 4 marca 2010

Z Archiwum X: Chinga (DVD)

W Polsce na wydanie tego serialu czekaliśmy kilkanaście lat. Najpierw na rynku ukazało się wydanie gazetowe wypuszczone przez DeAgostini. Po jakimś czasie Imperial wypuścił do sprzedaży boxy, które choć lepiej wyglądały i zajmowały mniej miejsca nie różniły się niczym (pierwsze sezony mają nawet nadruki na płytach „Dystrybucja wyłącznie z zeszytem Kolekcja Z Archiwum X”. Chciałem wymienić swoją kolekcję na wydania w boxach, ale ostatecznie z tego zrezygnowałem. Zbyt dużo bym na tym stracił, a wersja DeA nie wygląda w końcu tak źle na półce.


The X Files - 5x10 - Chinga, to oczywiście odcinek, do którego scenariusz napisał Stephen King (a następnie poprawił go Chris Carter). Epizod znajduje się na płycie #28. Na pudełku mamy błędne informacje odnośnie dźwięku i obrazu pochodzące jeszcze z pierwszych płyt (TXF dopiero od piątego sezonu był kręcony w panoramie). Cena wynosi 24,90 zł.


Wewnątrz książeczki także czekają nas atrakcje. Rozdział o „Chindze” został zatytułowany „Epizod Stephena Kinga”. Z tekstu dowiadujemy się jak doszło do tego, że King wziął na ruszt Archiwum. Dalej mamy standardowe streszczenie całego odcinka opatrzone zdjęciem laleczki w negatywie. Na ostatniej stronie jest zdjęcie Kinga wraz z głupim i nieprawdziwym podpisem: „Stephen King – 60-letni mistrz grozy – jest autorem niemal 200 nowel i opowiadań oraz scenariuszy do ponad 50 filmów”.

Co ciekawe, jest to jedyny egzemplarz mojej kolekcji, który nie leży na półce wraz z innymi Kingami. Jestem fanem serialu TXF i ma on u mnie swoje własne miejsce, nawet kosztem odłączenia jednej płyty od kolekcji filmów Kinga:-)

3 komentarze:

  1. powinieneś sobie kupić drugi egzemplarz by ustawić również w Kingach ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałem kiedyś drugi, ale pchnąłem na allegro:-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Choć przyznam, że myślałem o tym by go zostawić:-)

    OdpowiedzUsuń