Historia kolekcji

Na innych blogach chłopaki robią sobie archiwum zdjęciowe całej historii swojej kolekcji. Z braku lepszego zajęcia też sobie trochę poszperałem w poszukiwaniu starych fotek, co by ładnie w jednym miejscu wyeksponować drogę jaką przeszła moja kolekcja.

Jakbym przejrzał na czymś wszystkie stare kasety video, które gdzieś są popakowane jeszcze w workach w starym mieszkaniu, to może udałoby mi się znaleźć archiwalne nagranie z 1996 roku, na którym kolekcja Kinga ograniczała się do kilku centymetrów półki. Było to z 5-6 sztuk, ale już wtedy powoli wpadałem w to bagno:-)

Na chwilę obecną najstarsze zdjęcie jakim dysponuję pochodzi z końcówki 2005 roku. Była to już całkiem spora kolekcja, ale w porównaniu do tego co mam teraz (aż mnie przeraża, że to niewiele ponad 4 lata minęły dopiero) wyglądała mizernie.

4 grudnia 2005
Tak wtedy opisałem to na forum: „Przed chwilą odkurzałem półki z Kingami i układałem te, które miałem rozwalone po całym pokoju. Cholera wyszło mi, że muszę 3 półkę wygospodarować na Stefana. Kapeńkę chore to”. Dodam, że w tej chwili mam nieco inny problem, bo musiałem trzeci regał na Stefcia wygospodarować:-)

Zawsze bardzo ważne było dla mnie skolekcjonowanie wszystkich filmów i czasem miałem takie zrywy, że przez kilka miesięcy tylko to kupowałem.

Filmy 14 kwietnia 2006
Niemal rok po pierwszej fotce wrzuconej na forum zrobiłem przeprowadzkę kolekcji. Oto co wtedy napisałem: „Dzisiaj dostałem od siostry nową szafkę i byłem przekonany, że skończył się problem z brakiem miejsca na Kinga. Jak się okazało już teraz nie jest za dobrze, a za kilka miesięcy będzie niezbędna kolejna przeprowadzka. Ale się zmęczyłem gdy to układałem.”. Co ciekawe, siostra odpisała, że jak uzbieram kolejne kilkadziesiąt książek to da mi nową szafkę. Nie dała:-)

10 listopada 2006
Na wiosnę 2008 roku kolekcja w całości przeniosła się do nowego mieszkania i po miesiącach kiszenia tego gdzie się dało, wreszcie nabyłem dla niej mebel z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście tradycyjnie już na starcie pojawiły się problemy:-). Oto co wtedy napisałem na forum: „Kupiłem sobie dziś regał, ale jak się szybko okazało jeden to trochę mało:-) Wklejam zdjęcia kolekcji, ale na razie jest ona w rozsypce. W czerwcu kupię drugi regał i dopiero wtedy to jakoś będę w stanie rozłożyć sensownie. […] Niestety na razie to się serce kraja jak się na dwie dolne półki patrzy i resztę na ziemi rozłożoną.”

14 maja 2008
W czerwcu się nie udało, ale jeszcze w grudniu 2008 roku nabyłem drugi regał, który też bardzo szybko zapełnił się po brzegi. We wrześniu 2009 dostawiłem trzeci regał, który na razie tylko jedną półkę ma zapchaną Kingami. Zdjęć z trzema regałami jeszcze nie posiadam.
Listopad 2008
Lipiec 2009
Wraz z zamknięciem 2009 roku moja kolekcja filmów jest już niemalże kompletna, ale jeszcze trochę wydatków na tym polu mnie czeka.

Filmy 1 grudnia 2009
Komiksy 3 maja 2010
Ciąg dalszy nastąpi…