niedziela, 12 maja 2013

Prebook "Joyland" (Prószyński i S-ka)

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 366
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Nakład: ?

Mój najnowszy nabytek. Od czasu "Dallas '63", prebooki od Prószyńskiego zmieniły swój wygląd. Teraz nie są to już białe książki z miniaturką okładki, ale normalnie wyglądające książki z odpowiednią adnotacją, wydane na znacznie gorszym jakościowo papierze. Zwykle są to teksty przed ostateczną korektą, choć w przypadku "Joyland" wygląda to na wersję ostateczną.

Napis na okładce: „Egzemplarz prasowy nieprzeznaczony do sprzedaży. Premiera światowa: 4 czerwca 2013. Premiera polska: 6 czerwca 2013.Od czasu "Dallas '63" zmienił się nie tylko wygląd zewnętrzny prebooków, ale też ich wnętrze. Każda strona książki opatrzona jest bardzo dużym, szarym napisem "Egzemplarz prasowy".


Tym razem do książki dołączony jest też komplet dokumentów. Jeden z nich mówi o tym, że książka jest objęta embargiem, co oznacza, że do dnia premiery światowej zakazane jest zdradzanie jakichkolwiek szczegółów fabuły w szerszym zakresie niż w notce dołączonej do książki, a także cytowanie najkrótszych nawet fragmentów. Drugim dokumentem jest załącznik zawierający oświadczenie, że zgadzam się na bardzo wysokie kary finansowe w razie złamania warunków umowy, który należy podpisać i odesłać.

 
Do światowej premiery pozostały jeszcze przeszło 23, a do polskiej 25 dni!

1 komentarz: