środa, 12 maja 2010

Rok wilkołaka (Prószyński i S-ka #2)

Data wydania: 06.05.2010
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 128
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cena okładkowa: 24,00 zł
Nakład: ?

Mój najnowszy nabytek to nowe wydanie „Roku wilkołaka” z kolejną KA-PI-TAL-NĄ okładką Vincenta Chonga. Grafika sama w sobie jest niesamowita, a w porównaniu z tym co do tej pory zdobiło tę książkę… to jest niebo a ziemia. Wreszcie mamy prawdziwego i całkiem strasznego wilkołaka na tle pełni księżyca zamiast biało-błękitnego wilka na tle biało-błękitnej planety. BRAWO Vinnie!

Niestety mamy kolejną zmianę wielkości liter na grzbiecie, wymuszony małą objętością książki. Szkoda, że litery są nawet mniejsze niż te z „Talizmanu” i „Czarnego Domu”, gdyż na sam koniec lekko rozsypuje nam się wizualnie najlepsza seria wydawnicza Kinga.

Ilustracje są większe niż poprzednio, ale umieszczone na zwykłym żółtym papierze (wcześniej były na kredzie), a przez to wyglądają dużo gorzej niż w pierwszej wersji. Plusem jest jednak lepsze umiejscowienie rysunków, które w starej wersji dość mocno spoilerowały. Nie wiem jak to się przedstawia tym razem, ale lepiej nie dało się już umieścić tych obrazków (wszystkie są na przedostatniej podwójnej stronie przed końcem rozdziału).

2 komentarze:

  1. Grzbiet książki bardziej przypomina jakąś fanowską inicjatywę a nie książkę wydaną przez Prósa :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurczę, a ja myślałam, że jestem wielką fanką Kinga, ale moja kolekcja nie może nawet w połowie równać się Twojej. Jeszcze nabawię się jakiś kompleksów:) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń