wtorek, 23 marca 2010

Stephen King's N. (DVD)


Jest to 25 odcinkowy serial, który pierwotnie można było oglądać w telefonach komórkowych oraz w internecie. Każdy epizod ma 2 minuty. Codziennie, oprócz weekendów, poczynając od 28 lipca i kończąc 29 sierpnia 2008 roku, jeden odcinek umieszczany był na stronie www.NisHere.com. Rysunki przygotował nagradzany rysownik komiksowy Alex Maleev, koloruje znany komiksowy ilustrator José Villarrubia. Opowiadanie zaadaptował Marc Guggenheim a nad całością czuwał oczywiście Stephen King. Głosu użycza między innymi nominowany do nagród Emmy i Złotego Globa aktor Ben Shenkman.

Serial był częścią promocji książki „Po zachodzie słońca” i był rzadkim przypadkiem, w którym najpierw zapoznaliśmy się z ekranizacją, a dopiero potem z tekstem pisanym. Wraz z serialem zapowiedziany został też komiks jednak ten dopiero teraz zaczął ukazywać się na rynku, a więc ciężko go traktować jako część jednego wielkiego projektu, którego elementy promują się wzajemnie.


„N.” jak do tej pory pojawił się tylko na płytce dołączonej do kolekcjonerskiej edycji „Po zachodzie słońca”. Został umieszczony w tekturowej kopercie wpiętej z tył książki. Czy jeszcze gdzieś się pojawi w normalnym wydaniu (albo czy Marvel dołączy go do zbiorczego wydania komiksu) na razie nie wiadomo.

Dodatki:
- The N. Trailer
- Behind the Scenes of N.

1 komentarz:

  1. ja swojej płytki nawet jeszcze nie wyrwałem z książki... jakoś mi szkoda :)

    OdpowiedzUsuń